RTV AHIRETI
Kuzhinë

Muskuj viçi me kërpudha dhe perime, gatuar në enë dheu në furrë

muskuj-vici-me-kerpudha-dhe-perime,-gatuar-ne-ene-dheu-ne-furre

Gatimi më special që mund të përgatisni për familjen tuaj!

 

Përbërësit:

1 kg muskuj viçi
kripë, piper të zi, piper të kuq dhe erëza
350gr kërpudha të freskëta
4-5 patate mesatare
dy karota
një qepë e kuqe

Për salcën:

dy lugë gjelle pure domatesh
një kube koncentrat viçi
▪ majdanoz i freskët.

Përgatitja e plotë me video:

Kuzhina e Arbnores: Facebook,  Instagram,  TikTok

/Telegrafi/

The post Muskuj viçi me kërpudha dhe perime, gatuar në enë dheu në furrë appeared first on Telegrafi.

Related posts

A i keni provuar palëpetat me fara lulëkuqeje?

admin

Kinoa me kungullesha dhe patëllxhan

rezart morina

Bukë nga çokollata dhe banania: Kësaj ëmbëlsire askush nuk mund t’i rezistojë!

rezart morina