RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Muslimanët në Katar falën namazin e Fitër Bajramit në stadiumin e ndërtuar për Kupën Botërore – VIDEO

muslimanet-ne-katar-falen-namazin-e-fiter-bajramit-ne-stadiumin-e-ndertuar-per-kupen-boterore-–-video

Mijëra muslimanë në Katar namazin e Fitër Bajramit e falën në stadiumin e ndërtuar për Kupën Botërore 2022, raporton Anadolu.

Besimtarët muslimanë u bënë bashkë në stadiumin “Education City” në kryeqytetin Doha, stadium i cili ishte ndërtuar për Botërorin 2022.

Ky është namazi i parë i Bajramit në këtë stadium, ndërkaq, përveç katarianëve, namazin e falën edhe muslimanë të vendeve të tjera që jetojnë këtu.

Related posts

Glauk Konjufca pa avokat, dështon gjykimi ndaj tij se hodhi gaz lotsjellës në Parlament

rezart morina

Kryeministri hungarez mbështet ish-presidentin amerikan, Donald Trump

admin

Shkëmbim i ri të burgosurish të luftës midis Rusisë dhe Ukrainës

admin