RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Mustafa vazhdon dëshminë në Speciale

mustafa-vazhdon-deshmine-ne-speciale

Sot në Hagë vazhdon seanca ku dëshmon Rrustem Mustafa, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, në rastin ‘Thaçi dhe të tjerët’.

Ndryshe dje dëshmitari Rrustem Mustafa- Remi, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Llapit, në gjykimin ndaj Hashim Thaçit dhe të tjerëve, ka filluar dëshminë me pyetjet nga avokati Ben Emerson.

Po ashtu dje Mustafa është pyetur edhe për Kushtetutën e Kaçanikut e miratuar me 7 shtator 1990. Mustafa tha se kjo ajo kushtetutë është miratuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, të asaj kohe.

Po ashtu Mustafën, ka filluar ta marr në pyetje trupi gjykues pasi që palët kanë përfunduar pyetjet dhe kundër-pyetjet e tyre.

Fillimisht janë bërë pyetje nga gjykatësi Christoph Barthe dhe më pas nga gjykatësi Guenawl Mettraux, ku pyetjet e këtij të fundit pritet të vazhdojnë sot.

Related posts

Palestinë: Ja një vështrim në disa nga zhvillimet kryesore më të fundit

RTI

Specialja me njoftim për fillimin e gjykimit ndaj Thaçit dhe të tjerëve

rezart morina

Më 1 tetor fillon regjistimi civil në Luginë, u bëhet thirrje shqiptarëve t’i përgjigjen masivisht

admin