RTV AHIRETI
KosovaKosovëLajmeLajmet e funditNaim TërnavaramazaniTë Gjitha

Myftiu i Kosovës uron besimtarët për festën e Bajramit

myftiu-i-kosoves-uron-besimtaret-per-festen-e-bajramit

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava u ka uruar të martën të gjithë besimtarëve të fesë Islame festën e Fitër Bajramit. “Të gjithë besimtarët i gëzohen kësaj feste, ngase vjen pas një sakrifice të madhe. Është një manifestim falënderimi për Zotin, pas agjërimit të muajit të bekuar të Ramazanit”, ka thënë Tërnava para mediave. Gjatë Muajit […]

Related posts

Presidenca e Këshillit dhe Parlamenti Europian bien dakord pro liberalizimit për kosovarët

admin

Zjarre, përmbytje dhe rrëshqitje dheu në SHBA, të paktën 39 të vdekur

admin

Shpërthimi rekord i gripit të shpendëve, 48 milionë zogj të asgjësuar në Mbretërinë e Bashkuar dhe BE

admin