RTV AHIRETI
Lajme

Myftiu Tërnava priti në takim rektorin e Universitetit Dumlupınar – Kütahya

myftiu-ternava-priti-ne-takim-rektorin-e-universitetit-dumlupinar-–-kutahya

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef.Tërnava, priti në takim një delegacion nga Universiteti Dumlupınar – Kütahya, i kryesuar nga rektori Kazim Uysal.

Myftiu Tërnava falënderoi mysafirët për vizitën dhe i njohu ata me historikun dhe avancimin e BIK-ut, si dhe me sisteminin e Fakultetit të Studimeve Islame dhe aktivitetin e tij.

Nga ana e tij, rektori Kazim Uysal falënderoi Myftiun Tërnava për pritjen dhe shprehu gatishmërinë që të thellohet bashkëpunimi ndërmjet institucioneve të larta të arsimit, gjegjësisht Falultetit të Studimeve Islame dhe Universitetit Dumlupınar – Kütahya.

Related posts

Lëvizja Xhihadi Islamik: Nëse Izraeli nuk i përmbush kushtet e dakorduara, do ta injorojmë armëpushimin

admin

Të burgosurit palestinezë nisin grevë urie kundër masave represive izraelite

admin

Erdogan: Turqia t’i kërkojë KS të OKB-së dhe IAEA të verifikojnë nëse Izraeli ka armë bërthamore

admin6