RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kërcënim me bombë në Aeroportin e Prishtinës, evakuohen udhëtarët

kercenim-me-bombe-ne-aeroportin-e-prishtines,-evakuohen-udhetaret

Një kërcënim me bombë ka shkuar në drejtim të Aeroportit të Prishtinës.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e Aeroportit të Kosovës, Valentina Gara, shkruan lajmi.net.

Ajo ka bërë të ditur se udhëtarët dhe personeli janë evakuar dhe janë të sigurt.

“Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcenim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuar dhe janë të sigurt. Ekipet e involvuara në planin emergjent janë duke kryer detyrat e tyre”, ka shkuar ajo.

Lajmi.net do t’iu mbajë të informuar lidhur me zhvillimet e fundit nga atje. /

Related posts

Aktivistët e klimës zotohen të vazhdojnë protestat kundër minierës së qymyrit në Gjermani

admin

Turqia dënon fuqishëm përsëritjen e sulmit ndaj Kur’anit dhe flamurit turk në Danimarkë

rezart morina

Mbytet me thikë një person në Fushë Kosovë

rezart morina