RTV AHIRETI
KosovëLajmeLajmet

Myftiu Tërnava priti në takim zëvendëskryetarin e TIKA-s Mahmut Çevik

myftiu-ternava-priti-ne-takim-zevendeskryetarin-e-tika-s-mahmut-cevik

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka pritur sot në takim zv/kryetarin e Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), z. Mahmut Çevik.

Myftiu Tërnava e falënderoi z. Mahmut Çevik për vizitën dhe për bashkëpunimin e shkëlqyer që ka TIKA me Bashkësinë Islame të Kosovës në realizimin e një sërë projektesh të rëndësishme për Bashkësinë Islame, sidomos në fushën e arsimit dhe të trashëgimisë kulturore.

Nga ana e tij, zv/kryetari i TIKA-s, z. Mahmut Çevik., falënderoi Myftiun Tërnava për pritjen dhe për bashkëpunimin, si dhe theksoi përkushtimin e tij dhe të TIKA-s për thellimin e këtij bashkëpunimin edhe në të ardhmen në fushat e interesit të përbashkët në të mirë të popullit të Kosovës. /bislame

Related posts

Rritet numri i rasteve të vdekjeve dhe lëndimeve në vendin e punës

admin

OBSH shpreson që COVID-19 të mos jetë më emergjencë shëndetësore globale vitin e ardhshëm

admin

Britani e Madhe, temperaturat parashikohen të arrijnë deri në 42 gradë Celsius

admin