RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Namazi i Kurban Bajramit falet në orën 5:43 të mëngjesi

namazi-i-kurban-bajramit-falet-ne-oren-5:43-te-mengjesi

Të shtunën, më 9 shtator, të gjithë besimtarët muslimanë do të festojnë Kurban Bajramin

BIK ka njoftuar se Namazi i Kurban Bajramit falet në orën 5:43 të mëngjesit.

“Namazi i Kurban-Bajramit falet në orën 5.43 min, të cilit do t’i prijë kryeimami i Këshillit të Bashkësisë Islame të Prishtinës, Buhan ef. Hashani, ndërsa Hytben – mesazhin e Kurban – Bajramit do ta mbajë Myftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava”, thuhet në njoftimin e BIK-ut.

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ua ka uruar festë të gjithë besimtarëve dhe opinionit të gjerë.

Related posts

24 vjet nga Masakra e Reçakut

admin

Arabia Saudite dhe Kina diskutuan për bashkëpunimin dypalësh në fushën e energjisë

admin

Qytetarët e shohin si ndihmë financiare, tërheqjen e 30% nga Trusti, deputetja Balje tregon nëse do të votojë “pro”

admin