RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ndalohet shitja dhe therja e kurbanëve në rrugë e hapësira publike në Prishtinë

ndalohet-shitja-dhe-therja-e-kurbaneve-ne-rruge-e-hapesira-publike-ne-prishtine

Drejtoria e inspektoratit të Kryeqytetit sot ka zhvilluar një aksion në terren ku ka ndaluar shitjen, therjen e kurbanëve dhe shpezëve në kushte jo të përshtatshme higjienike në rrugë e hapësira të tjera publike.

Florian Dushi, drejtor i inspektoratit, tha se ky proces lejohet vetëm në thertore të licencuara nga institucionet përkatëse, ndryshe, të gjithë ata që ushtrojnë veprimtari të tilla në vende të palicencuara ose hapësira publike do të gjobiten.

Related posts

Rikthehet në funksion blloku A5 e Termocentralit Kosova A

admin

Venezuela dënon “gjenocidin dhe shfarosjen” e palestinezëve nga Izraeli

rezart morina

Ministri izraelit i Sigurisë paralajmëron se politikani ekstremist Ben-Gvir mund të shkaktojë intifadë

admin