RTV AHIRETI
bustiferizajKosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë GjithaTony BlairVideo GaleriZZ-Instant

Nderime për ish-kryeministrin britanik, vendoset në Ferizaj busti prej bronxi i Tony Blair

nderime-per-ish-kryeministrin-britanik,-vendoset-ne-ferizaj-busti-prej-bronxi-i-tony-blair

Ndërsa skulptori Agon Qosa i dha disa nga prekjet e fundit një statuje të Tony Blair, ai mendoi për atë që ish-kryeministri britanik kishte bërë për Kosovën një çerek shekulli më parë. Qosa dhe shqiptarët e tjerë etnikë në Kosovë vleresojne Tony Blair-in për rolin e tij udhëheqës gjatë një fushate bombardimi të NATO-s në […]

Related posts

Sulmi në Rafah/ SHBA “kërcënoi” se do të ndalojë dërgesat e armëve! Netanyahu: Izraeli mund të qëndrojë i vetëm! Do të luftojmë edhe me thonj nëse duhet

admin

Milanoviç: Shqipëria meriton të bëhet pjesë e BE-së

rezart morina

Turqia e cilëson si “hap të rëndësishëm” rezolutën e miratuar në KS-OKB për ar’mëpushim në Ga’za

admin6