RTV AHIRETI
Lajme

Ndikimi i Kinës në Amerikën Latine, po nxjerr anët e errëta! Si Pekini po ushtron “presion”

ndikimi-i-kines-ne-ameriken-latine,-po-nxjerr-anet-e-erreta!-si-pekini-po-ushtron-“presion”

Ndikimi gjithnjë e më i madh i Kinës në Amerikën Latine po nxjerr tani anët e errëta. Pekini po ushtron presion të qëllimshëm në vende si Guatemala, në Brazil tregtarët janë të zemëruar. Për eksportuesit e Guatemalës lajmi i ngjante një shoku. Siç njoftuan mediat lokale, Kina ndaloi importin e kafesë dhe mallrave të tjera

Related posts

Zjarret në Greqi i afrohen aeroportit ushtarak ‘Elefsina’

admin

Ukraina dhe kërcënimi që paraqet Kina, në qendër të takimit të NATO-s në Uashington

admin

Nesër takim i ri në Bruksel në nivel të kryenegociatorëve

RTI