RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Në Bruksel kërkohet zgjidhje afatshkurtër për dinarin, në takimin e liderëve pritet të diskutohet kërkesa e Kurtit për nënshkrim

ne-bruksel-kerkohet-zgjidhje-afatshkurter-per-dinarin,-ne-takimin-e-lidereve-pritet-te-diskutohet-kerkesa-e-kurtit-per-nenshkrim

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, në një përgjigje me shkrim për Gazetën Express nuk pohoi ndonjë prej deklaratave që nxori Bislimi, por tha se takimi ishte i rëndësishëm “për të vërtetuar fakte dhe për të sqaruar pyetjet e hapura”. Ai tha se zgjidhja që po kërkohet në Bruksel për çështjen e dinarit është afatshkurtër. “Emisari […]

Related posts

Kosova me ekip shtetëror për verifikimin e kuotës së punësimit të minoriteteve në institucione

admin

Ministri i Jashtëm hungarez i quan “të parëndësishme” pikëpamjet e ambasadorit amerikan

rezart morina

Gjermani – Krimi rritet me 11,5% në terma vjetore

admin