RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Krimet e rënda zbarkojnë sërish në Brezovicë, vazhdojnë operacionin me urdhër të prokurorisë

krimet-e-renda-zbarkojne-serish-ne-brezovice,-vazhdojne-operacionin-me-urdher-te-prokurorise

Prokuroria e Ferizajt e ka vazhduar edhe sot aksionin në rastin “Brezovica”.

Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga Prokuroria e Ferizajt, shkruan lajmi.net.

“Prokuroria Themelore në Ferizaj, njofton opinionin publik se në koordinim dhe bashkëpunim me Drejtorinë e Krimeve të Rënda (DKR) në Prishtinë, Inspektoratin e Minsitrisë së Mjedisit, Departamentin e Mbrojtjes së Mjedisit, Inspektoratin e komunës, Drejtorinë e Parkut Kombëtar “Sharri” dhe Agjensinë Kadastrale të Kosovës, edhe sot, janë duke realizuar një inspektim në zonën e Brezovicës, i cili është vazhdimësi i aksioneve të mëhershme lidhur me rastin “Brezovica”, thuhet në komunikatë.

Prokuroria thotë në fund se qëllimi i këtij inspektimi është identifikimi i ndërtimit të gjitha objekteve në zonat e mbrojtura të parkut kombëtar se në cilat zona janë ndërtuar ato, a posedojnë leje ndërtimore dhe të njëjtat a janë në pajtim me ligjin.

Related posts

Mbajtja e zgjedhjeve në pjesët e aneksuara të Ukrainës, Këshilli i Sigurimit i OKB-së dënon Rusinë

admin

Bastisjet në shtëpinë e Sylejman Selimit, Specialja jep detaje: Po ndihmohemi nga EULEX e policia

admin6

Sondazhi i ‘IRI’: Kosova e sheh Serbinë si kërcënim, Serbia i konsideron SHBA-të

RTI