RTV AHIRETI
-SerbiKosovaLajmeLajmet e funditRajoniTë Gjitha

Në prag të takimit me Kurtin në Bruksel, Vuçiç: Nuk besoj se do krijohet Asociacioni

ne-prag-te-takimit-me-kurtin-ne-bruksel,-vucic:-nuk-besoj-se-do-krijohet-asociacioni

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha se nesër në mbrëmje do të udhëtojë për në Bruksel, ku do të ketë “bisedime të rëndësishme”. Sa i përket dialogut me Kosovë, Vuçiç tha se nuk beson që “pala tjetër” do të krijojë Asociacionin. Ai paralajmëroi takime me Presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel dhe Drejtorin e Përgjithshëm të […]

Related posts

Clark: Serbia është dora e Rusisë, ka rrezik për konflikt në Ballkan

admin

OPEC+ vendos të ulë prodhimin e naftës me 2 milion fuçi në ditë duke filluar nga nëntori

admin

KFOR-i deklarohet për zgjedhjet e veriut

admin