RTV AHIRETI
Lajme

Në prag të zgjedhjeve evropiane, BE kërkesë “TikTok” dhe “Facebook”: Duhet të ndërhyni për të penguar…

ne-prag-te-zgjedhjeve-evropiane,-be-kerkese-“tiktok”-dhe-“facebook”:-duhet-te-nderhyni-per-te-penguar…

Komisioni Evropian u kërkoi platformave të mëdha sociale si TikTok e Facebook të etiketojnë qartë reklamat politike dhe të pengojnë përmbajtje, të cilat kërcënojnë integritetin e zgjedhjeve evropiane, që të bëhen virale. Në prag të zgjedhjeve evropiane që zhvillohen më 6-9 qershor Bashkimi Evropian u kërkoi Facebook-ut, TikTok-ut dhe platformave të tjera të mediave sociale që angazhohen dhe të

Related posts

Gjykata hedh poshtë akuzat për terrorizëm kundër ish-kryeministrit pakistanez

admin

Evakuohen 7 shkolla në Shkup, sërish alarme për bomba

admin

Prishtinës do t’i shtohen edhe pesë shkolla të reja

admin