RTV AHIRETI
integrimikeshilliKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditSchwabeTë Gjitha

Aplikimi i Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës, diskutohet sot opinioni i Bakoyannis

aplikimi-i-kosoves-per-anetaresim-ne-keshillin-e-evropes,-diskutohet-sot-opinioni-i-bakoyannis

Një ditë e rëndësishme kjo e sotmja sa i përket procesit të anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës. Komisioni për Politikë dhe Demokraci i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës ka vetën një pikë të rendit të ditës, atë të aplikimit të Kosovës në KiE, kryesisht raportin e Dora Bakoyannis. Mbledhjen e Komisionit e […]

Related posts

Turqia përkujton puçin ushtarak të vitit 1960

admin

Qeveria talebane e Afganistanit shënon dy vjet rikthim në pushtet

admin

Gjykata Komerciale pezullon punimet për ndërtimin e Shkollës së Mesme Ekonomike “Isa Boletini” në Podujevë

admin6