RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Në Ulqin mblidhen ndihma për Turqinë, qytetarët dhurojnë çdo gjë që munden

ne-ulqin-mblidhen-ndihma-per-turqine,-qytetaret-dhurojne-cdo-gje-qe-munden

Qytetarë nga i gjithë Mali i Zi kanë dërguar ndihma të martën për qytetarët e Turqisë të cilët për shkak të pasojave katastrofike të tërmetit kanë nevojë për rroba të ngrohta, batanije dhe jorgan.

Edhe në Ulqin, banorët shqiptarë dhe malazezë kanë mbledhur ndihma dhe i kanë dërguar pranë Ambasadës Turke në Malin e Zi. Kjo formë e mbështetjes është iniciuar nga një qytetar i Turqisë në bashkëpunim me Ambasadën Turke dhe është pritur shumë mirë nga të tjerët.

Në redaksinë e JOQ ALBANIA ka mbërritur një video që tregon ndihmat e shumta që qytetarët kanë mbledhur për të ndihmuar sadopak Turqinë e cila po kalon momente tepër të vështira pasi më shumë se 5,500 njerëz kanë vdekur e dhjetëra të tjerë janë plagosur e ndodhen ende nën rrënoja.

 

Related posts

Osmani sot përballet me Vuçiqin në Këshillin e Sigurimit të OKB-së

rezart morina

BIK: Dënojmë me ashpërsinë më të madhe sulmin ndaj imamit të Lupçit

admin

25 vjet nga vrasja e civilëve në tregun e gjelbër në Mitrovicë, Kurti: Të mos e harrojmë të kaluarën e errët

admin