RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Në varrezat e Pejë iu dha lamtumira e fundit nënës dhe djalit që humbën jetën nga vërshimet

ne-varrezat-e-peje-iu-dha-lamtumira-e-fundit-nenes-dhe-djalit-qe-humben-jeten-nga-vershimet

Në varrezat e qytetit të Pejës iu është dhënë lamtumira e fundit dy viktimave që humbën jetën ditën e shtunë si pasojë e vërshimeve.

Nëna ( 26 vjeçare ) dhe djali i saj ( 5 vjeçar), humbën jetën të shtunën pas vërshimeve që kishte pasur në qytetin e Pejës, transmeton Telegrafi.

Sipas rrëfimeve të familjarëve, fëmijë ka humbur jetën pasi një pjesë e kodrës ka rrëshqitur dhe e ka zënë atë, ndërsa 26 vjeçarja është gjetur pa shenja jete në bodrumin e një shtëpie.

Në nderim të viktimave sot Peja ka shpallur ditë zie.

Krerët e institucioneve si dhe komunat kanë shprehur gatishmërinë për të ndihmuar qytetarët e prekur nga vërshimet.

Related posts

Nga viti 2008 janë vrarë 17 gra në Kosovë, shumica nga bashkëshortët e tyre

admin

Vazhdojnë protestat në Izrael kundër reformës gjyqësore të qeverisë Netanyahu

admin

Erdogan: 319 000 shtëpi brenda një viti në rajonin e goditur nga tërmeti

rezart morina