RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Në Veri janë betuar 15 këshilltarë të rinj, njëri prej të cilëve është serb

ne-veri-jane-betuar-15-keshilltare-te-rinj,-njeri-prej-te-cileve-eshte-serb

Në ndërtesën e Komunës së Mitrovicës Veriore është duke u zhvilluar seanca e rregullt e Kuvendit të kësaj komune, ku 15 këshilltarë të rinj dhanë betimin e tyre, pas largimit të të parëve nga ky institucion.

Ndër ta, i vetmi këshilltar nga komuniteti serb që ka bërë betimin sot është Dushan Milunoviq para GI “Srpski opstanak”, njofton portali kossev.

Për këtë seancë ka interesim të madh mediatik, prandaj kryesuesi Skënder Sadiku, për shkak të numrit të madh të gazetarëve në sallë, ka kërkuar që të presin përfundimin e seancës para komunës.

Gazetarët e ndoqën betimin në serbisht dhe shqip.

Në të njëjtën kohë, një numër i shtuar i policëve janë të pranishëm para ndërtesës së komunës dhe rrethinat e saj.

Related posts

Ambasadorja e SHBA-së në NATO kërkon rinisjen e dialogut Kosovë-Serbi

admin

Hajdari shpalos “Strategjinë për zhvillim industrial dhe mbështetje të bizneseve”

rezart morina

Përfundon takimi me ambasadorët e QUINT-it, Kurti mban konferencë për media

rezart morina