RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Nëna e robit të kapur izraelit fillon grevë urie

nena-e-robit-te-kapur-izraelit-fillon-greve-urie

Nëna e një izraeliti të zënë rob në Gaza, Oksana Lubnov, ka nisur grevë urie duke kërkuar kthimin e djalit të saj 32-vjeçar, Alex Lubnov.

Ajo e ndërmori këtë veprim pasi ushtarët izraelitë qëlluan gabimisht dhe vranë tre robër në Gaza.

Oksana u shpreh e zhgënjyer, duke thënë se ngjarjet e fundit e bindën se nuk po bëhet sa duhet për kthimin e robërve.

Ajo theksoi mungesën e shpresës pa një zgjidhje dhe theksoi se djali i saj ishte në mesin e rreth 240 personave të zënë rob më 7 tetor, ndërsa punonte si menaxher bari në një festival muzikor në Izraelin jugor. /mesazhi

Related posts

Deputetja finlandeze takon presidenten Osmani: Kosova duhet pranuar në Këshillin e Evropës pa parakushte shtesë

RTI

Gjashtë zjarre në 24 orët e fundit në Kumanovë, Likovë dhe Nagoriçan të Vjetër

admin

25-vjetori i masakrës së Mejës, krerët e shtetit kërkojnë drejtësi për viktimat

admin