RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Nënkryetari i Prishtinës intervistohet nga Policia

nenkryetari-i-prishtines-intervistohet-nga-policia

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Alban Zogaj ka thënë se sot është intervistuar nga Policia e Kosovës në cilësinë e dëshmitarit në ndërlidhje me rastin e ndalimit të tre zyrtarëve komunal të Komunës së Prishtinës.

Ai tha se rast ndërlidhet me nënshkrimin e disa kontratave mbi vepër, të cilat sipas tij, janë trashëguar nga qeverisja e kaluar.

“Të dashur qytetarë, Ju njoftoj se sot pasdite jam intervistuar nga Policia e Kosovës, në cilësinë e DËSHMITARIT, në ndërlidhje me rastin e ndalimit të tre zyrtarëve komunal të Komunës së Prishtinës.

Ky rast ndërlidhet me nënshkrimin e disa kontratave mbi vepër, të cilat ne si qeverisje i kemi trashëguar nga qeverisja e kaluar. Sipas kërkesave të drejtorive përkatëse, këto kontrata mbi vepër kanë qenë pozicione të domosdoshme për ofrimin e shërbimeve ndaj qytetarëve të Prishtinës. Institucionet e rendit dhe të drejtësisë janë duke e trajtuar këtë rast dhe ne mbesim në dispozicion e tyre, që rasti të trajtohet në plotni në pajtim me legjislacionin në fuqi. Ju falënderoj për kujdesin”, ka shkruar ai.

Related posts

PE miraton rezolutën për Shqipërinë: Aleate e rëndësishme dhe partnere e besueshme

admin

Më shumë se 700,000 fëmijë të zhvendosur në Gaza

wpuser

Mali i Zi i gatshëm të pranojë Abetaren e Përbashkët

admin