RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Nëntë të mbijetuar janë nxjerrë nga rrënojat në Turqi të martën

nente-te-mbijetuar-jane-nxjerre-nga-rrenojat-ne-turqi-te-marten

Gjithsej nëntë persona u shpëtuan nga rrënojat në Turqi të martën, duke përfshirë dy vëllezër të moshës 17 dhe 21 vjeç, të cilët u nxorrën nga rrënojat e një blloku apartamentesh në provincën Kahramanmaras.

Agjencia shtetërore e lajmeve Anadolu i identifikoi ata si 17-vjeçari Muhammed Enes Yeninar dhe vëllai i tij, 21-vjeçari Baki Yeninar, i cili u shpëtua pas tij.

Të dy u vendosën në ambulanca dhe u dërguan në spital. Gjendja e tyre ishte e paqartë.

Tre gra të tjera, dy në provincën Hatay dhe një në qytetin Kahramanmaras, u shpëtuan gjithashtu të martën, njoftuan mediat turke.

Related posts

Tërmeti Turqi-Siri : 1400 të vdekur; Godet tërmeti i dytë i madh

admin

Maqedonia e Veriut feston 120 vjetorin e Ilindenit – VIDEO

rezart morina

Ministri francez: Shkëputja ekonomike nga Kina është “iluzion”

admin