RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Rruga “Xhorxh Bush” hapet sot – do të jetë shesh për qytetarët dhe për qarkullimin e trafikut urban

rruga-“xhorxh-bush”-hapet-sot-–-do-te-jete-shesh-per-qytetaret-dhe-per-qarkullimin-e-trafikut-urban

Në rrugën “Xhorxh Bush” në Prishtinë të enjten janë kryer edhe punimet e fundit në infrastrukturë, ndërsa sot gjatë ditës kjo rrugë pritet të hapet, në mënyrë që kjo të kthehet në një shesh për qytetarët si dhe një pjesë e saj në rrugë për autobusë urban si dhe për automjete të tjera emergjente.

Një ditë më parë drejtori i Shërbimeve publike, Ilirik Musliu ka thënë për Telegrafin se rruga “Xhorxh Bush” do të jetë njëra nga sheshet e kryeqytetit dhe se hapja e saj do të bëhet të premten.

Ai në një prononcim për Telegrafin bëri të ditur se pas përfundimit të punimeve në infrastrukturë një pjesë e rrugës do të jetë e hapur për trafikun urban, taksi dhe automjetet tjera emergjente.

“Rruga ‘Xhorxh Bush” do të jetë shesh dhe pas përfundimit të punimeve në infrastrukturë do të jetë e hapur për trafikun urban, taksitë, veturat emergjente (policia, zjarrfikësit, auto-ambulancat), me shpejtësi të kufizuar të qarkullimit”, ka thënë Musliu.

Related posts

Ish-policët deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Tyre Nichols

admin

Fëmija 3 vjeç rrihet brutalisht e ngrehet zvarrë në një çerdhe shtetërore në Fushë Kosovë

rezart morina

Kurti përkujton dëshmorët në Rogovë të Hasit, Vraniq, Bishtazhin e Gadish

admin