RTV AHIRETI
Shëndetësi

Nëse mbani në shtëpi këto bimë, do bëni një gjumë të qetë

nese-mbani-ne-shtepi-keto-bime,-do-beni-nje-gjume-te-qete

Shumica e njerëzve vuajnë nga pagjumësia, dhe gjithmonë i neglizhojnë vizitat te mjeku, apo sugjerimet e miqve me ilaçe popullore. Nëse ju ndodh shpesh të rrini netë të tëra pa gjumë, ju këshillojmë të bëni vizitë të menjëhershme te mjeku.

Nuk mund të merrni ilaçe në farmaci pa rekomandimin e mjekut, sepse mund t’ju shkaktojnë efekte anësore.

Nëse dëshironi të flini rehat dhe të jeni të shëndetshëm,dritare.net ju jep një zgjidhje më të shpejtë. Mjafton të keni një nga këto 4 lloje bimësh në dhomën tuaj të gjumit dhe situata juaj do përmirësohet.

Aloe vera, lule gjarpri, një lule në formën e gjethes së rrushit dhe lulja e livandos janë 4 nga bimët që ju mundësojnë të flisni sa më shëndetshëm gjatë natës.

Mbajini në dhomat tuaja një këto lule, sepse do e vëreni ndryshimin në një kohë të shkurtër.

Related posts

Çfarë janë ushqimet pa gluten dhe përse duhet i’i konsumoni

admin

Ushqimet që duhet t’i shmangni kur jeni të sëmurë

admin

Cilat ushqime janë të sigurta për t’u ngrënë pas datës së skadencës?

RTI