RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Nis “Marshi për Drejtësi”, mijëra qytetarë mblidhen në sheshet e Prishtinës

nis-“marshi-per-drejtesi”,-mijera-qytetare-mblidhen-ne-sheshet-e-prishtines

Ka filluar “Marshi për Drejtësi” në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së të cilët po mbahen në Hagë.

Mijëra qytetarë janë mbledhur shesheve të Prishtinës dhe kanë marshuar nga sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë drejt sheshit “Skënderbeu”.

“Drejtësi jo politikë”, “Liria ka emër”, “Marshojmë për Drejtësi”, janë disa nga parullat e shpalosura në këtë marsh.

Ndërsa po brohoritet për UÇK-në, Hashim Thaçin dhe të tjerët që po mbahen në Hagë e po ashtu është lëshuar muzikë patriotike.

Related posts

Blinken: Armenia dhe Azerbajxhani t’i zgjidhin mosmarrëveshjet për Karabakun

admin

Tërmeti më i fuqishëm në Marok në 100 vitet e fundit – VIDEO

rezart morina

Ukraina rifillon eksportin e energjisë elektrike në Evropë

rezart morina