RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Nisen nga Ukraina edhe 17 anije të tjera me drithë

nisen-nga-ukraina-edhe-17-anije-te-tjera-me-drithe

“Dërgesa e drithit nga portet e Ukrainës vazhdon në mënyrë së sigurt. Dje dhe sot janë nisur gjithsej 17 anije të ngarkuara me drithë”, njoftoi Ministria turke e Mbrojtjes

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se edhe 17 anije të tjera me drithë janë nisur nga Ukraina, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga llogaria e medias sociale e ministrisë thuhet se “Dërgesa e drithit nga portet e Ukrainës vazhdon në mënyrë së sigurt. Dje dhe sot janë nisur gjithsej 17 anije të ngarkuara me drithë”.

Related posts

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria e Kosovës

admin

Meloni: Italia do të konfiskojë anijet e shpëtimit të emigrantëve nëse ato shkelin rregullat

admin

Trump shpallet përgjegjës për abuzim seksual ndaj ish-kolumnistes E. Jean Carroll

rezart morina