RTV AHIRETI
Lajme

Nisi sulmin ndaj Izraelit, por cilat janë aftësitë raketore të Iranit? Nga ato balistike hipersonike te ato bërthamore, ja çfarë disponon Teherani

nisi-sulmin-ndaj-izraelit,-por-cilat-jane-aftesite-raketore-te-iranit?-nga-ato-balistike-hipersonike-te-ato-berthamore,-ja-cfare-disponon-teherani

Që nga sulmi ndaj ambasadës së tij në Siri javën e kaluar, Irani ka kërcënuar se do të sulmojë Izraelin dhe një gjë e tillë ndodhi mbrëmjen e sotme (13 prill). Më herët sot, komandot iraniane kapën një anije mallrash të lidhur me Izraelin me 25 anëtarë të ekuipazhit në bord. Në orët më pas,

Related posts

Erdoğan: Turqia dhe Greqia po forcojnë mirëkuptimin e ndërsjellë në luftën kundër terrorizmit

admin6

Erdoğan, Putinit: Duhet të vendoset paqe e drejtë pa humbje të mëtejshme të jetëve

rezart morina

Presidenti amerikan zotohet se “ri-orientojë” marrëdhëniet me Arabinë Saudite

admin