RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Rritet çmimi i naftës në tregun vendor

rritet-cmimi-i-naftes-ne-tregun-vendor

Çmimet e derivateve të naftës kanë pësuar një rritje të dukshme ditët e fundit.

Derisa javën e kaluar një litër naftë ka kushtuar 1.50 euro, sot çmimi ka shkuar në 1.55 euro.

Ky është çmimi në shumicën e pompave në vend, por ka që e shesin edhe me çmim më të lirë.

Kjo ngritje e çmimeve është bërë pasi që edhe në bursë është vërejtur një lëvizje ditët e fundit.

Sikurse në Kosovë sot edhe në Shqipëri vërehet një ngitje e çmimeve të naftës, benzinës dhe gazit.

Related posts

Sa kushton udhëtimi me tren mes Mekës dhe Medinës?

admin

Avokati i familjes së 3-vjeçarit: Fëmija është me trauma, punëtoret e kopshtit kryen së paku tri vepra penale

rezart morina

Evropa Juglindore përgatitet për zheg

admin