RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Nisin bisedimet për rinovimin e marrëveshjes së grurit, Rusia dhe OKB takohen në Gjenevë

nisin-bisedimet-per-rinovimin-e-marreveshjes-se-grurit,-rusia-dhe-okb-takohen-ne-gjeneve

Një delegacion rus dhe përfaqësues të OKB-së filluan një raund tjetër bisedimesh në Gjenevë sot për të diskutuar rinovimin e marrëveshjes për eksportin e grurit nga Ukraina.

Delegacioni rus udhëhiqet nga zëvendësministri i Jashtëm rus Sergej Vershinin dhe OKB-ja përfaqësohet nga Sekretarja e Përgjithshme e Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Tregtinë dhe Zhvillimin, Rebeka Grynspan.

Zyra e përhershme ruse në Gjenevë dhe një zëdhënëse e UNCTAD konfirmuan për median ruse TASS se takimi ishte duke u zhvilluar dhe negociatat kishin nisur.

Related posts

Imami i Qabes u lut për palestinezët dhe Mesxhidi al-Aksa-n – VIDEO

wpuser

Ambasada e Kosovës në Turqi: Asnjë shtetas i yni nuk gjendet në mesin e viktimave dhe të lënduarve në Stamboll

admin

OKB: Epidemia e kolerës ka marrë përmasa ‘shqetësuese’ në 11 vende të Afrikës

admin