RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Një i vdekur dhe 582 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

nje-i-vdekur-dhe-582-raste-te-reja-me-covid-19-ne-24-oret-e-fundit-ne-kosove

Në 24 orët e fundit, një person ka vdekur si pasojë e COVID-19, ndërsa nga 1233 testime, 582 kanë rezultuar pozitivë.

Kështu është bërë në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, përcjell Telegrafi.

Siç është bërë e ditur më tej, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 635 pacientë.

Ndërkohë që numri i rasteve aktive me COVID-19 është 9.240.

Related posts

Zhvillimet në veri, Kurti edhe sot pret në takim emisarin gjerman

admin

Benefitet në organizmin tuaj nëse konsumoni bukë misri!

admin

Maqedoni e Veriut, shënohet fillimi zyrtar i operacionit të përbashkët të Frontex-it

rezart morina