RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Një person i vrarë dhe një tjetër i plagosur në Podujevë

nje-person-i-vrare-dhe-nje-tjeter-i-plagosur-ne-podujeve

Një person ka vdekur dhe një tjetër ka mbetur i plagosur, në Podujevë pas të shtënave me armë zjarri.

Këtë e ka konfirmuar për Lajmi.net Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë, Agron Borovci, ka thënë se ngjarja ka ndodhur në sheshi “Zahir Pajaziti”, në orën 12:30.

“Sot rreth orës 12:30, është raportuar për gjuajtje me armë zjarri, në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga informacionet e para të marra nga mjekët emergjent është konfirmuar se një person është pa shenja jete ndërkaq një tjetër ka mbetur i plagosur. Aktualisht policia po vijon punën me veprime të ekzaminimit të vendngjarjes si dhe me veprime të tjera operativo-hetimore, me qëllim të zbardhjes së rrethanave të ngjarjes si dhe identifikimin e të dyshuarve”, ka thënë ai.

Related posts

Arabia Saudite dhe Irani bien dakord të rihapin ambasadat, të rifillojnë fluturimet dhe të lehtësojnë vizat

rezart morina

129 orë nën rrënoja, shpëtohen dy motra siriane

admin

BM – Qeveria miraton ndërtimin e centralit të ri bërthamor “Sizewell C”

admin