RTV AHIRETI
Lajme

Një pjesë e Prishtinës, dekorohet për nderë të muajit të shenjtë të Ramazanit

nje-pjese-e-prishtines,-dekorohet-per-ndere-te-muajit-te-shenjte-te-ramazanit

Prej më tepër se një javë, besimtarët myslimanë janë duke shënuar muajin e tyre më të rëndësishëm atë të muajit të shenjë të Ramazanit.

Gjatë këtij muaji, myslimanët përpos agjërimit kanë edhe lutje të shtuara dhe takime me familjarë e miq.

Por në Prishtinë tashmë është dekoruar edhe një anë e qytetit.Dekoret janë vendosur në afërsi të xhamisë,ndërsa një dekorim të tillë e kishin bërë në fillim të muajit edhe në Tiranë.

Madje për Prishtinën pati kritika të shumta për shkak të mos dekorimit të qytetit me rastin e muajit të shenjë të Ramazanit.

337848773 1383835635783403 2996094285859781706 n 1152x1536 1

Related posts

Greqi, rrëzohet avioni për shuarjen e zjarreve

rezart morina

Von der Leyen: Irlanda mbështetje të jashtëzakonshme për refugjatët ukrainas

admin

106 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

admin