RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Një tjetër spital në Gaza u godit nga sulmet ajrore izraelite

nje-tjeter-spital-ne-gaza-u-godit-nga-sulmet-ajrore-izraelite

Spitali Ahli Arab në Gaza u godit nga sulmet izraelite dhe u dëmtua, thotë Dioqeza Episkopale e Jerusalemit që e drejton atë.

“Dy kate janë dëmtuar pjesërisht dhe katër persona janë lënduar. Dhomat e ultrazërit dhe mamografisë u dëmtuan gjithashtu”, tha Kryepeshkopi Hosam Naoum në Facebook. /mesazhi

Related posts

Mbahet seanca e radhës ndaj Rozeta Hajdarit lidhur me rastin e aksidentimit me veturë të të miturës

rezart morina

Pretendohet se Izraeli kreu sulm ajror në aeroportin e Halepit

admin

Makroni e han një flakaresh – VIDEO

admin