RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Vazhdojnë lëshimet e raketave nga Gaza

vazhdojne-leshimet-e-raketave-nga-gaza

Lëshimet e raketave nga Gaza kanë vazhduar me ndërprerje, me alarmet që i kanë shtyrë njerëzit të kërkojnë strehim.

Sistemi mbrojtës Iron Dome kapi të paktën dy shpërthime të mëdha që rezultuan nga këto lëshime raketash.

Situata të ngjashme janë vërejtur në qytete si Ashkelon dhe qytete pranë kufirit të Gazës.

Përveç kësaj, ka pasur një grumbullim të dukshëm të trupave Izraelite dhe armatimit të rëndë në zonë. /mesazhi

Related posts

Kurti në Gjermani takon presidenten e BERZH-it, flasin për investime e vende të reja pune

rezart morina

Putin, Aliyev dhe Pashinyan diskutojnë në Moskë për konfliktin Azerbajxhan-Armeni

rezart morina

Temperatura edhe më të larta sot

admin