RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Një vajzë palestineze vdes nga lëndimet e marra gjatë sulmeve izraelite në Gaza

nje-vajze-palestineze-vdes-nga-lendimet-e-marra-gjate-sulmeve-izraelite-ne-gaza

Një vajzë palestineze 10-vjeçare vdiq nga plagët e marra gjatë sulmeve të fundit izraelite në Rripin e Gazës, raporton Anadolu Agency (AA).

“Ekuipazhet tona po punojnë për të transportuar kufomën e Lian Al-Shaer pasi ajo vdiq nga plagët që mori gjatë agresionit të fundit në Gaza”, njoftoi Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze në një deklaratë.

10-vjeçarja Al-Shaer dhe dy fëmijë të tjerë u transferuan dy ditë më parë në spitalin Al-Makassed në Kuds për ndihmë mjekësore nëpërmjet vendkalimit Erez nga një ekuipazh i Gjysmëhënës së Kuqe.

Ajo mbërriti në spital të martën në një gjendje vdekjeje klinike, si pasojë e lëndimeve në kokë nga një raketë izraelite, bëri të ditur spitali Al-Makassed në një deklaratë të transmetuar nga agjencia zyrtare e lajmeve Wafa.

Vdekja e saj e çoi bilancin e sulmeve izraelite në Gaza në 48 dhe 360 të plagosur të tjerë.

Sulmet izraelite u ndalën të dielën nën një armëpushim të ndërmjetësuar nga Egjipti. /aa

Related posts

Kurti: Dënim meritor për të dyshuarit që dhunuan 11-vjeçaren

admin

Përfundon biseda trepalëshe, vazhdojnë takimet dypalëshe

admin

Nisin hetimet për grafitet “Wagner” në veri të vendit

admin