RTV AHIRETI
Lajme

“Njeri i Putinit, 100 për qind”- Analiza e REL: Si mund ta ndryshojë ministri i ri rus i Mbrojtjes rrjedhën e luftës në Ukrainë?

“njeri-i-putinit,-100-per-qind”-analiza-e-rel:-si-mund-ta-ndryshoje-ministri-i-ri-rus-i-mbrojtjes-rrjedhen-e-luftes-ne-ukraine?

Presidenti rus, Vladimir Putin, e ka nisur mandatin e pestë presidencial me një tërmet të rrallë qeveritar, vendim që analistët e kanë parë si domosdoshmëri për të menaxhuar një luftë të gjatë dhe të kushtueshme kundër Ukrainës, si dhe pasojat nga rritja e konfrontimit të Moskës me Perëndimin. Më 12 maj, Putin e ka shkarkuar

Related posts

Ne paralajmëruam SHBA-në për zgjerimin e konfliktit thotë Hamasi

rezart morina

Policia e Kosovës deklarohet për zgjedhjet në Veri të Mitrovicës

admin

Kryeministri palestinez kundërshton kampet e përkohshme për palestinezët e zhvendosur në Gaza

rezart morina