RTV AHIRETI
Lajme

Nuk ndalet Ukraina, sulmon me dronë bazën e bombarduesve strategjikë të Rusisë

nuk-ndalet-ukraina,-sulmon-me-drone-bazen-e-bombarduesve-strategjike-te-rusise

Dronët ukrainas e kanë sulmuar të mërkurën një bazë ajrore të bombarduesve strategjikë të Rusisë, e cila ndodhet në afërsi të qytetit Engels në rajonin Saratov, thanë burime të inteligjencës ukrainase për Radion Evropa e Lirë (REL). Sulmi u planifikua dhe u krye nga Drejtoria Kryesore e Inteligjencës Ushtarake të Ukrainës, sipas burimeve. Baza ajrore,

Related posts

Shefi i diplomacisë greke kërkon lidhje më të mira me Turqinë për përfitime reciproke

rezart morina

Shqipëri, pjesëmarrja në votime deri në orën 17:00

admin

Petkoviq: Serbia do të shqyrtojë dërgimin e forcave të saj në Kosovë

admin