RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Numri i të vdekurve në Gaza rritet në 1900; 49 palestinezë të vrarë në Bregun Perëndimor

numri-i-te-vdekurve-ne-gaza-rritet-ne-1900;-49-palestineze-te-vrare-ne-bregun-perendimor

Numri i të vdekurve në Gaza është rritur në 1,900 me 7,696 të plagosur në shtatë ditët e bombardimeve izraelite, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Ministria tha se 14 palestinezë janë vrarë në Bregun Perëndimor të premten, duke e çuar numrin total të të vrarëve në territorin e pushtuar që nga e shtuna në 49. /mesazhi

Related posts

Policia suedeze apelon vendimin e gjykatës që lejon protestat e djegies së Kuranit

admin

Kërcënohet kryeministri kroat, policia rrethon ndërtesën e qeverisë!

rezart morina

Kryediplomati turk Çavuşoğlu nesër zhvillon vizitë zyrtare në Egjipt

rezart morina