RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Numri i të vdekurve nga tërmeti vazhdon të rritet

numri-i-te-vdekurve-nga-termeti-vazhdon-te-rritet

Të paktën 20,213 vdekje janë raportuar në Turqi, ndërsa 3,553 njerëz kanë vdekur në Siri. Numri i të vdekurve ka të ngjarë të vazhdojë të rritet.

Shpresat për të gjetur njerëz të gjallë janë zbehur dhe ekspertët kanë frikë se numri mund të rritet ndjeshëm.

Autoritetet turke thonë se rreth 13.5 milionë njerëz janë prekur në një zonë që shtrihet afërsisht 450 km nga Adana në perëndim në Diyarbakir në lindje dhe 300 km nga Malatya në veri deri në Hatay në jug. /mesazhi

Related posts

SBASHK-u: Dita e dytë e grevës edhe më e fuqishme

admin

Në Shkup organizohet manifestimi tradicional i synetisë

admin

Ukraina: Fuqia jonë është e mjaftueshme për të fituar kundër armikut

admin