RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Numri i të vdekurve rritet mbi 25,000 në tërmetin Turqi-Siri, thonë zyrtarët

numri-i-te-vdekurve-rritet-mbi-25,000-ne-termetin-turqi-siri,-thone-zyrtaret

Numri total i të vdekurve nga tërmetet e së hënës është ngritur përsëri dhe janë konfirmuar mbi 25,000 të vdekur në Turqi dhe Siri

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan tha sot se numri i të vrarëve në tërmetet në Turqi kishte arritur në 21,848 ndërsa në Siri më shumë se 3553. /mesazhi

Related posts

Spanjë, kisha pranon të kompensojë viktimat e abuzimeve

rezart morina

BE-ja: Rusia duhet t’i përmbahet Marrëveshjes së Korridorit të Drithit në Detin e Zi

rezart morina

Egjipt, 9 të vdekur nga shembja e një ndërtese 4-katëshe

admin