RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Tërmeti në Siri, mbi 5 milionë njerëz mbeten të pastrehë

termeti-ne-siri,-mbi-5-milione-njerez-mbeten-te-pastrehe

Tërmeti që goditi Sirinë mund të ketë lënë deri në 5.3 milionë sirianë të pastrehë.

Kjo është bërë e ditur nga UNHCR, agjencia e OKB-së për refugjatët.

Organizata po merr ndihma për zonat më të shkatërruara të vendit, duke u fokusuar në sigurimin e strehimit dhe nevojave themelore, si dhe tenda, çarçafë plastikë, batanije termale, dyshekë gjumi dhe veshje dimërore për njerëzit në qendrat kolektive.

Related posts

Kurti në Athinë: Kusht për fqinjësi të mirë është njohja e ndërsjellë

admin

Itali – Moti i keq përfshin veriun e vendit

admin

DASH: SHBA do të mbështesë çdo qeverisje demokratike, pro-perëndimore në Mal të Zi

admin