RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

OKB: Pasojat e operacionit izraelit në Rafah do të ishin katastrofike

okb:-pasojat-e-operacionit-izraelit-ne-rafah-do-te-ishin-katastrofike

Sigrid Kaag, koordinatorja e lartë e Kombeve të Bashkuara për çështjet humanitare dhe rindërtimit për Gazën, thotë se qyteti i mbushur me njerëz Rafah “nuk është i destinuar për një milion njerëz në strehimore, në lloje të rastësishme ndërtimesh me fletë plastike”.

“Gjendja shëndetësore është shumë shqetësuese. Ne e dimë se ndihma nuk është e mjaftueshme. Është gjithnjë e më e vështirë të shpërndahet”, thotë ajo.

Related posts

Rritet në 30.800 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

admin

VIDEO/ “Unaza tymi”, vullkani më i madh aktiv në Evropë dhuron spektakël në qiellin sicilian

admin

Palestina përshëndet vendimin e Norvegjisë, Spanjës dhe Irlandës për njohjen e shtetit palestinez

admin6