RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Oktay: 81 të plagosur nga shpërthimi, dy në gjendje kritike

oktay:-81-te-plagosur-nga-shperthimi,-dy-ne-gjendje-kritike

Zëvendëspresidenti turk Fuat Oktay ka thënë se gjashtë persona mbetën të vrarë nga shpërthimi në Stamboll – katër prej tyre vdiqën në vendngjarje – dhe 81 të tjerë u plagosën, me dy në gjendje kritike.

Oktay tha se incidenti konsiderohet si një “akt terrorist”, duke shtuar se sulmuesja femër shpërtheu bombën që shkaktoi shpërthimin. /mesazhi

Related posts

Mbledhja e grupit punues i BE-së, në agjendë liberalizimi i vizave për Kosovën

admin

Aplikimi për anëtarësim në Këshill të Evropës hyn në agjendën e Komitetit të Ministrave, të hënën diskutohet për Kosovën

admin

Mattarella: Pa Ballkanin Perëndimor bashkimi i kontinentit do të jetë i paplotë

admin