RTV AHIRETI
Lajme

“Opozita turke ka ndryshuar dhe ka bërë përmirësime”/ Humbja në zgjedhjet lokale, Zekthi: Partia e Erdoganit ka rënie në elektorat

“opozita-turke-ka-ndryshuar-dhe-ka-bere-permiresime”/-humbja-ne-zgjedhjet-lokale,-zekthi:-partia-e-erdoganit-ka-renie-ne-elektorat

Për politologun Fitim Zekthi, humbja e partisë së Presidentit Erdogan në zgjedhjet lokale lidhet me inflacionin e lartë dhe atmosferën elektorale. I ftuar në emisionin Open në Neës24, Zekthi ka theksuar se partia e Erdoganit ka nisur të dobësohet që më parë, teksa në zgjedhjet e kaluara kishte humbur Stambollin dhe disa bashki kryesore në

Related posts

Kina në ditën e fundit të stërvitjeve ushtarake rreth Tajvanit

admin

Bashkimi Evropian kërcënon Kosovën

rezart morina

SHBA i kthen Italisë më shumë se 250 artefakte të vjedhura

rezart morina