RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Orban: BE është në prag falimentimi

orban:-be-eshte-ne-prag-falimentimi

Kryeministri hungarez Viktor Orban ka kritikuar propozimin e Bashkimit Evropian për ndryshim buxheti, duke thënë se ai do ta çojë BE në “prag falimentimi”.

Në një postim në Facebook, Orban pyeti se ku kishin shkuar paratë e buxhetit të BE dhe kritikoi kërkesat për më tepër fonde nga ana e shteteve anëtare pavarësisht se jemi vetëm në vitin e dytë të buxhetit 7-vjeçar.

Orban akuzoi BE se po kërkonte para shtesë për të sjellë imigrantë të paligjshëm dhe për të rritur rrogat e burokratëve të Brukselit. /syri

Related posts

Forcat izraelite vrasin një palestinez 21 vjeçar

admin

Delegacioni turk mbërrin në Gaza për spitalin fushor të planifikuar

rezart morina

Erdoğan priti në takim anëtarin e Presidencës së BeH, Zheljko Komshiq

rezart morina