RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Orban: Pakti i Migracionit i Brukselit ka dështuar

orban:-pakti-i-migracionit-i-brukselit-ka-deshtuar

Pakti i Migracionit i Brukselit ka dështuar, deklaroi kryeministri hungarez, Viktor Orban.

”Në kufirin jugor të Hungarisë, dhuna është në rritje pasi emigrantët e paligjshëm qëllojnë me armë automatike gjatë natës”, shtoi Orban.

Deri më tani, Hungaria ka parandaluar 128 000 kalime të paligjshme kufitare, me 168 sulme serioze kundër patrullave kufitare”, theksoi ai në Asamblenë hungareze. /atsh

Related posts

Ukraina vazhdon kundërsulmin

admin

Abazoviqi të premten do të përballet me votën e mosbesimit

admin

OKB paralajmëron se kolera po përhapet me shpejtësi në të gjithë Sirinë

admin