RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sveçla publikon video të grupit terrorist: Shihet Milan Radojçiq, udhëheqës i grupit

svecla-publikon-video-te-grupit-terrorist:-shihet-milan-radojciq,-udheheqes-i-grupit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka publikuar pamje të grupit terrorist në Banjskë, ku siç thotë ministri, aty shihet  efhe Milan Radojçiq.

Sveçla pohon se Radojçiq ka qenë udhëheqës i këtij grupi terrorist dhe i sulmit ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku.

“Ky në pamjet më poshtë është Milan Radojçiq, nënkryetar i Listës Serbe, po ashtu pjesë edhe e Listës së Zezë të ShBA-së dhe Mbretërisë së Bashkuar. Kryekrimineli Radojçiq ka qenë udhëheqës i këtij grupi terrorist dhe i sulmit ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku. Kjo është edhe një dëshmi tjetër mbi veprimtarinë e tij terroriste ndaj Republikës së Kosovës. Nënkryetari i Listës Serbe është prijës i sulmit terrorist dhe grupit të terroristëve.Harta e sulmit terrorist po qartësohet çdo ditë: Aleksandër Vuçiq përmes Listës Serbe, dhe këta përmes nënkryetarit të tyre Radojçiq, kanë ndërmarrë veprimin terrorist kundër rendit juridik dhe kushtetues të Republikës së Kosovës duke tentuar të destabilizojnë Republikën tonë. Pra, LS e sheh pjesëmarrjen e saj në Kosovë vetëm në mënyrë terroriste. Ata dështuan.Ndërkohë, ditët e zisë të shpallura sot nga Serbia dhe Lista Serbe janë tashmë vulosja e autorësisë së këtij organizimi”, shkruan ai.

 

Related posts

Shpërthim i fuqishëm në një xhami në Kabul, dyshohet për dhjetëra viktima

admin

Deputeti i sulmuar në bazë racore në parlamentin francez: Racizmi nuk është opinion, është krim

admin

Borrell infektohet me COVID-19, anulon vizitën në Kinë

rezart morina