RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani dhe Kurti sot bëjnë homazhe në Prekaz

osmani-dhe-kurti-sot-bejne-homazhe-ne-prekaz

Me rastin e 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, sot do të bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Kryeministria dhe Presidenca përmes një komunikate për media, kanë njoftuar se këto homazhe do të bëhen nesër me fillim nga ora 10:00.

Derisa në orën 12:00 Kurti dhe Osmani do t’i drejtohen Kuvendit të Kosovës, në seancën solemne që mbahet për nder të Epopesë.

Related posts

Publikohet pasuria e Kurtit, vetëm 119 euro në bankë

admin

Lidhja Arabe kërkon t’i japë fund izolimit të Sirisë

admin

Çavuşoğlu: Turqia nuk do ta ratifikojë anëtarësimin e Suedisë në NATO nëse nuk plotësohen kërkesat

rezart morina