RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani mirënjohëse për përkrahjen e Scholz dhe Macron për Kosovën

osmani-mirenjohese-per-perkrahjen-e-scholz-dhe-macron-per-kosoven

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas takimit që pati me presidentin e Francës, Macron dhe kancelarin Scholz.

Ajo është shprehur mirënjohëse ndaj përkrahjes së tyre për Kosovën dhe angazhimin e tyre për paqe në rajon.

‘’ Mirënjohës presidentit Macron dhe kancelarit Scholz për takimin e sotëm përmbajtësor, për përkrahjen e tyre për Kosovën dhe angazhimin e tyre për paqe dhe stabilitet në rajonin tonë’’, ka shkruar Osmani në Facebook.

Related posts

Nëntë të mbijetuar janë nxjerrë nga rrënojat në Turqi të martën

admin

Iran, fillojnë sërish protestat në rrugët e Teheranit për vdekjen e Mahsa Aminit

admin

Maqedonia e Veriut njofton heqjen e vizave dalëse për muslimanët në kryerjen e Haxhit në Arabinë Saudite

admin