RTV AHIRETI
Albin KurtiKosovaLajmeLajmet e fundittakimTë GjithaVucic

Përparim në dialog apo humbje të fondeve të BE-së: Çfarë do të zgjedhin Kurti e Vuçiç?

perparim-ne-dialog-apo-humbje-te-fondeve-te-be-se:-cfare-do-te-zgjedhin-kurti-e-vucic?

Përcaktimi i mënyrës së zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë duhet të jetë tema kryesore e takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 26 qershor në Bruksel, sipas analistit politik nga Prishtina, Visar Ymeri. “Dialogu në nivelin më të lartë politik po bëhet […]

Related posts

Ekstremisti Luigj Marku nga Lezha shpallet në kërkim ndërkombëtar

admin

Peru, rritet në 23 numri i të vdekurve në protestat e dhunshme

admin

Të shtëna në Gjermani, 7 të vrarë në sulmin në Hamburg

admin